Początki z BDSM i pierwsze gadżety

14.10.2022

Zaufanie i rozmowa

Podstawą dobrych praktyk BDSM jest pełne zaufanie do partnera. Nie ważne czy jest to Soft BDSM, czy Hard BDSM, w każdym przypadku obie strony świadomie godzą się na tego typu praktyki. Przede wszystkim zacznijcie od rozmowy, poznajcie siebie i swoje pragnienia. Stwórzcie swoja listę rzeczy które chcielibyście spróbować oraz taką listę, których nie. Wbrew pozorom sięganie po praktyki BDSM, w mniejszym lub większym stopniu, jest coraz bardziej powszechne.

Granice - czym są?

Każdy z nas ma swoje granice - czy to psychiczne czy fizyczne. Ponieważ, tak jak też pisaliśmy, podstawą jest zaufanie, to dzięki temu możemy i jesteśmy w stanie je przekraczać. Możliwe, że dla jednego granicą będzie użycie kajdanek, dla drugiego może być to mocne związanie i użycie packi. Nikt też nie zabroni Wam by granicą, którą z czasem będziecie chcieli przekroczyć, będzie rzecz z listy "nie chce spróbować".

Słowo i znak bezpieczeństwa

Słowo, tak bardzo ważne, a jednak często zapominane na początku przygody z BDSM. Najważniejsze by nie było to trywialne słowo jak "nie", "stop" czy "przestań". Najlepiej sprawdzą się tutaj słowa, zaskakujące i zupełnie niepasujące do BDSM, jak "ananas" czy "tygrys". Najczęściej w świecie BDSM pojawiają się kolory:"zielony" - wszystko dobrze, podoba mi się, rób tak dalej"żółty" - trochę zwolnij, za mocno"czerwony" - zdecydowane i jednoznaczne zakończeniePamiętajcie też, by ustalić znak bezpieczeństwa. W Waszych praktykach może pojawić się knebel, który znacznie utrudnia komunikacje. Może być to naprzemienne zaciskanie i puszczanie pięści, a możecie użyć do tego jakiegoś przedmiotu, którego chwycenie będzie jednoznaczne z zakończeniem zabawy.

Jakie produkty wybrać na początek?

Wprowadzanie BDSM nie powinno odstraszyć, a przyciągnąć. Dlatego w dzisiejszych czasach produkty tego typu to nie tylko ciężki metal czy skóra, ale i delikatne materiały czy futerka. Można samemu skomponować swoją kompozycję, jak i skorzystać z gotowych zestawów do Soft BDSM.

Opaski

Taki gadżet jest podstawą nie tylko przy BDSM. Pozwala on na zwiększone odczuwanie bodźców zadawanych przez partnera.

Bondage

Wiązać można różnymi rzeczami i na wiele sposobów. Od prostych kajdanek, przez liny, taśmy czy też pasy. Można skrępować same ręce lub nogi, można całe ciało. Dla bardziej zaawansowanych można upleść liną na ciele ciekawe kompozycje.

Knebel

Ciekawy gadżet, który powoduje całkowite poddanie się strony uległej. Nie może ona wpłynąć na zabawę słowami, co u strony dominującej może powodować podniecenie sytuacją.

Spanking

Czy ból może być przyjemny? Oczywiście, że tak. Najlepiej zacząć od zapoznania ciała z gadżetem, stymulować, dotykać nim ciało, tak by z czasem przejść do delikatnych razów na pośladkach czy tylnej części ud. Są to najbezpieczniejsze części ciała, których uderzanie nie wyrządzi krzywdy.

Gotowe zestawy

Jeżeli chcecie sprawdzić co na Was zadziała, ocenić kilka rzeczy na raz a nie macie pomysłu na stworzenie własnej kompozycji, bardzo dobrze jest skorzystać z gotowych zestawów, które proponują producenci.

Po sesji

Pamiętajcie, że bez względu na intensywność praktyk, po sesji ważny jest tzw "aftercare". Dobrze jest porozmawiać ze sobą o tym co właśnie się wydarzyło, co się podobało, co można zmienić. Należy też zadbać o skórę, która może być podrażniona i obolała. Doskonałym w tym momencie rozwiązaniem jest masaż, pozwoli to na zrelaksowanie się, zatroszczenie o ciało i rozwinięcie rozmowy.

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl