Rodzaje wibratorów i jak je rozróżnić

17.11.2022

Gadżet erotyczny, który większość kobiet ma w swojej szafce nocnej. Służy on nie tylko do zabaw w pojedynkę przez płeć piękną, ale może być również używany przez mężczyzn jak i w parze. Większość ludzi używa wibratorów klasycznych, łechtaczkowych lub króliczków, lecz ich odmian jest o wiele więcej. W tym artykule przybliżymy jakie są ich rodzaje.

Wibrator klasyczny

Prosty w swym kształcie wibrator, który umożliwia penetrację pochwy. Najbardziej popularny i stosowany na początku przygód z gadżetami.

Wibrator łechtaczkowy

Najczęściej wybierany wibrator, ze względu na stymulację najbardziej unerwionej części ciała, przeznaczonej wyłącznie dla wyjątkowych doznań erotycznych. Jest on niewielki, dopasowany do okolic intymnych.

Wibrator królik

Wibrator, który poza częścią penetracyjną posiada specyficzną wypustkę (lub wypustki) w kształcie króliczych uszu. Taki kształt zapewnia dodatkową stymulację łechtaczki.

Wibrator realistyczny

Wibrator przypominający swym kształtem penisa. Można spotkać bardziej realistyczne oddające kształt i kolor jak i takie wyłącznie z charakterystycznym żyłowaniem.

Wibrator punktu G

Wibrator posiadający specjalnie zakończoną końcówkę, która ma ułatwić stymulację punktu G. Jest to bardzo wrażliwe miejsce, a jego odpowiednia stymulacja może doprowadzić do bardzo przyjemnego orgazmu. Można je znaleźć mniej więcej 4-5cm od wejścia do pochwy, powiększa się on podczas podniecenia.

Wibrator punktu A

Wibrator przeznaczony do stymulacji punktu znajdującego się tuż przy wejściu do szyjki macicy. Miejsce to jest niezwykle wrażliwe, dlatego gadżety przeznaczone do takiej zabawy są niezwykle długie i mają lekko spiczastą końcówkę.

Wibrator punku P

Wibrator przeznaczony do pobudzania męskiego punku P (odpowiednik damskiego punktu G). Odpowiednia stymulacja tego punktu pozwala na zmniejszenie się ejakulatu w gruczole krokowym, a co za tym idzie, zapobiega jego przerostowi.

Wibrator bullet

Wibrator w wersji kieszonkowej, który można schować praktycznie wszędzie. Przeznaczony do stymulacji zewnętrznej.

Wibrator wand

Masażer przeznaczony do stymulacji zewnętrznej posiadający charakterystyczną główkę. Jest to urządzenie wielofunkcyjne, które poza stymulacją miejsc intymnych świetnie sprawdzi się również jako masażer ciała.

Wibrator dla par

Wibrator, najczęściej kształtem przypominający literę U, który stymuluje łechtaczkę oraz pobudza wibracjami penisa. Najlepiej w tym przypadku sprawdzają się takie, które w zestawie posiadają pilota do sterowania na odległość.

Wibrator na palec

Wibrator potocznie nazywany "krasnoludkiem" ze względu na swój niewielki rozmiar. Jest on wygodny i poręczny, wystarczy nałożyć go na palec. Można używać go samemu jak i z partnerem.

Wibrator analny

Wibrator przeznaczony specjalnie do zabaw analnych. Okolice odbytu jak i sam odbyt są niezwykle delikatne, dlatego zabawki przeznaczone do tego typu zabawy są specjalnie zaprojektowane. 

Wibratory występują w wielu kształtach, rozmiarach, kolorach czy funkcjach. Można również spotkać inne wibrujące gadżety erotyczne takie jak jajeczka, korki czy pierścienie. Na rynku dostępne są również wielofunkcyjne, które łączą w sobie kilka wibratorów w jeden.

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl